PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121881}

Wysyp żywych trupów

Shaun of the Dead
6,7 48 330
ocen
6,7 10 1 48330
6,8 28
ocen krytyków
Wysyp żywych trupów
powrót do forum filmu Wysyp żywych trupów

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 7

walka z rutynizacją starości w sensie dosłownym (umarlaki, zatem starszym już być nie można), względnie przeżywaniem życia na autopilocie w sensie metaforycznym..

obejrzałem po raz pierwszy i jestem zachwycony sceną porannego wyjścia bohatera z domu, po zakupy i z powrotem, tuż po nocy pierwszego ataku zombie. koleś lezie, ale nic nie widzi, tylko w tle jakieś sugestie - tu porzucone wózki sklepowe, tam samochody z powybijanymi szybami, wreszcie leżą ciała - a ten lezie, lezie i nic. włazi do sklepu, bierze picie, kładzie drobne na ladzie, prawie by się poślizgnął na kałuży krwi i tak dalej, ale dalej nic nie widzi. trwa to ze dwie minuty, wszystko z jednego ujęcia, od wyjścia z domu do sklepu i z powrotem do domu. w żadnym innym filmie o zombie nie widziałem podobnej sceny, a trochę uderza w samo sedno przeżywania życia na autopilocie, nie pozostawiając najmniejszych wątpliwości, kto tutaj jest prawdziwym zombie - za dużo przesypiamy..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones