PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=178198}
6,2 69
ocen
6,2 10 1 69

A Fistful of Fingers
powrót do forum filmu A Fistful of Fingers

Za garść paluchów.

użytkownik usunięty

Zanim Edgar Wright zaczął parodiować filmy o żywych trupach i sensacyjno-policyjne-buddy movies, wziął na warsztat westerny. I trzeba przyznać, że z niezłym skutkiem jak na, wtedy, 21-letniego reżysera. Pierwsze 20 minut jest naprawdę świetne, Wright trafnie parodiuje utarte w westernach motywy i stereotypy. Wszystko to oczywiście w postaci brytyjskiego humoru. Niestety momentami żarty stają się troszkę bardziej naciągane i wysilone. Widać że ekipa miała spory ubaw przy pracy, niestety miejscami działało to ze szkodą dla filmu. Jednak nie ma co się dziwić - wszak to dopiero grupka 20-letnich pasjonatów, wielbicieli kina. Film zdecydowanie dla fanów Wrighta. Całkiem przyjemna, brytyjska komedia, zwłaszcza jak na debiut. Na pochwałę zasługuje odtwórca głównej postaci, parodiujący role Clinta Eastwooda ze spaghetti westernów Leone. A fabuła? Człowiek Bez Imienia, łowca nagród przybywa do miasteczka Deadwood szukając Squinta, za którego wyznaczono nagrodę. Pogoń za nim kończy się śmiercią konia głównego bohatera. Teraz bezimienny rewolwerowiec rusza w pogoń za bandytą, chcąc dokonać zemsty.

7/10

ocenił(a) film na 4

Jak na studencki film - jestem pełen podziwu. Ale z racji braku taryfy ulgowej, nawet dla studentów, patrzę krytycznie. Kilka ciekawych i autentycznie śmiesznych pomysłów, jednak większość dowcipów naprawdę włożona na siłę i niedopracowana. Film-ciekawostka dla fanów Edgara Wrighta (czyli zdecydowanie dla mnie :P). Żeby Polacy nakręcili chociaż w połowie tak śmieszną komedię...

ocenił(a) film na 6
moonster

gdzie można zdobyć ten film?

ocenił(a) film na 6
dadzios

Został wrzucony na YT 
https://www.youtube.com/watch?v=uIiA07WVvlY&ab_channel=ShigrisShigris

ocenił(a) film na 6
Deemer

dzięki wielkie.

ocenił(a) film na 10
dadzios

ogromne dzięki, wieki tego szukałem ;)

Za garść faków- tak podobno należy tytuł tłumaczyć;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones